Vijest

srp, 10, 2017

Petar Bratulić prvak Hrvatske na 5000m

Mladi supetarski atletičar, Petar Bratulić, član AK Agram iz Zagreba u nedjelju je na atletskom prvenstvu Hrvatske pobijedio u trci na 5000 m i osvojio naslov ovogodišnjeg seniorskog prvaka Hrvatske.

Dan prije Petar je osvojio drugo mjesto i srebrnu medalju u trci na 3000m, a ove je godine već osvojio nekoliko zlatnih, srebrnih i brončanih medalja s pojedinačnih i ekipnih prvenstva Hrvatske. Mladi supetarac ima najbolje rezultate u državi u kategoriji mlađih seniora od 3000 m do polumaratona te je od  nedavno  i aktualni mlađe seniorski rekorder Hrvatske u disciplini 10 km na cesti. Slijedećeg vikenda će u dresu hrvatske reprezentacije sudjelovati na Prvenstvu Balkana koje će se ove godine održati u Novome Pazaru u Srbiji, gdje će imati priliku istrčati svoje najbolje rezultate u disciplinama 3000 i 5000m.